A svéd masszázs képzi valamennyi európai masszázsfogás alapját. Öt alapfogását kombinálva felfrissíti a szervezetet. Fokozza a vérkeringést, javítja az emésztést, fájdalmat csökkent - pl. stresszes fejfájás -, felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenekelőtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.
A lávaköves masszázs során a kézzel történő masszírozás helyett, vulkáni eredetű, sima bazaltköveket használnak. A masszázs vízben felmelegített, 50 - 60 fokosra hevített, különböző méretű kövekkel történik. A nagyobb köveket az energiavonalak, és a főbb energiaközpontok mentén helyezik el, a kisebbekkel pedig átmasszírozzák testünket. A kezelés speciális masszázstechnikára épül, igazi masszázskülönlegességnek számít. A lávaköves masszázs testi-lelki élményt nyújt: ellazít, pihentet, javítja közérzetünket, kiváló stresszoldó, pezsdítő életenergiával tölt fel, harmonizálja testünket, lelkünket.
Speciális lágy masszázs a
nyirokrendszeren keresztül az intersticiális folyadék levezetésével
méregtelenít, javítja az ízületek, izmok, belső szervek vérellátását.
Megszünteti a szövetekben a fehérjepangást, a mobilizálható ödémákat,
cellulitist és csökkenti a fibrózis kialakulását. Alkalmazható orvosi
javallatra műtét utáni traumáknál, reumás és egyéb ízületi betegségeknél,
stb. A nyirokkeringés anatómiai ismeretére épülő speciális masszázs
amilyen lágy, olyan hatékony és meditatív állapotban a hatékonysága
többszörösére nő.
A zsírdepóban lerakódott zsírsejtek és méreganyagok felszabadulnak,
bekerülnek a nyirokkeringésbe, megfelelő masszázstechnikával, a vérbőség
fokozásával a vesén és vastagbélen keresztül távoznak.
A keleti orvoslásban alkalmazott akupresszúrás technikák, a svédmasszázsból ismeretes gyúró jellegű elemek és a kiropraktika ötvözetét jeleníti meg a yumeiho. A teljes test masszírozása folytán jól átgyúrjuk az izmokat, kimozgatjuk az ízületeket, és ezzel oldjuk a testben kialakult energiablokkokat. Így szabad utat teremtünk az energia és az életerő (csí) áramlásának. Lényeges, hogy a masszázs érinti a főbb meridián- és akupresszúrás pontokat, továbbá azokat a mikro-rendszereket (fül, arc, talp, fej, tenyér), melyeken az egész test leképeződik. A módszer alkalmaz továbbá egy érdekes fázist, mely az izom nyomása utáni "söpréshez" hasonlatos. Ez a technika fölmelegíti az izmokat, hat az idegvégződésekre, kellemes, nyugtató hatása van.
A thai masszázs az ősi távol-keleti gyógymódok egyike, amely a csontkovácsok bibliájának tekinthető. A lazító, frissítő, nyújtó gyakorlatokon túl számos betegség megelőzésére és gyógyítására alkalmas. A fizikai test, az izmok gyúrása helyett, az ember energiatestével foglalkozik. A meridiánok és ízületek energetikai blokkjainak oldására, ízületek ki- és helyremozgatására alkalmas. A thai masszázs a masszőrtől végig komoly meditatív ráhangolódást és koncentrációt igényel. Gyógy-masszőri ismeretek és orvosi felügyelet nélkül csak egészséges emberen végezhető.
Az arcmasszázs mozdulatai eltérnek a hagyományos kozmetikai masszázstól. Lágy és erősebb, de nem fájdalmas mozdulatok, masszázsfogások váltják egymást. A kezelésnek köszönhetően az arcbőr feszessé, a sápad, fáradt bor pedig élettelivé, egészségessé válik. Bőrfiatalító és ránckisimító hatása révén rendszeresen ajánljuk egyéni kezelésként. Az arcmasszázs oldja az arcizmok feszültségét, növeli a vérkeringést, anyagcsere-fokozó, megszünteti a fejfájást, elősegíti a melléküregek és arcüregek tisztulását, javítja a szem működését és csökkenti a ráncokat. Egy kiadós arc masszázs után frissebb, bársonyosabb, feszesebb lesz bőrünk. A masszázs nem csak bőrünkön segít hanem lelkünket is ápolja.
A talpmasszázs mint gyógyterápia, ma már az orvoslásban is elfogadott. A talpmasszázs célja az egyén energetikai egyensúlyának helyreállítása. A talp masszírozásával fokozható a különböző szervek energiaszintje. A megfelelő zónák masszírozásával fokozódik a hozzárendelt szervek vérbősége, javul az anyagcsere, a nyirokkeringés, így mozgósítja a szervezet öngyógyító erőit. A talp masszírozása szabályozza a hormontermelő mirigyek működését is. A talp állapota diagnosztikai szempontból is jelentős, látható belőle, hogy milyen létező vagy kialakuló problémáról van szó. A reflexzóna érzékenysége, fájdalma vagy lerakódás jelenléte mutatja meg, hogy a hozzá tartozó szervben funkciózavar vagy megbetegedés áll fenn. A talp masszírozását kézzel, segédeszköz nélkül végzik. A frissítő talpmasszázst egészséges embereken végzik.
A szeretet masszázs, tulajdonképpen egy stresszoldó, illóolajos masszázsfajta, a kezelés lényege,
hogy testi, szellemi, lelki energiáinkat harmonizálja, egyensúlyát helyreállítsa.
A gyógymódnál fontos, hogy a mindenki megértse, hogy szükség van az ő aktív közreműködésére,
a masszőr csak közvetítő, akinek az a feladata, hogy megtalálja a megfelelő terápiás formát és azt
legjobb tudása szerint alkalmazza, valamint életmód és életviteli tanácsokkal lássa el páciensét.
A szeretetmasszázs - kezelés célja, hogy immunrendszerünket olyan pozitív, 'szeretet alapú'
érzelmekkel és gondolatokkal tudjuk megerősíteni, mint a kedvesség, vidámság, jóság, együttérzés,
megelégedettség, hit, barátság, megbocsátás, szeretet, öröm, türelem, békesség és optimizmus. Így
azokat a feladatokat, amelyeket az élet önre bíz, akármilyen nehezek legyenek is, képes lesz
maradéktalanul teljesíteni.
Gerinc megbetegedéseinek kezelésénél egyik leggyakrabban alkalmazott módszert a német Dieter Dorn dolgozta ki. Nem tett mást, mint egy, a feledés homályába merülő népi gyógymódot fejlesztette tovább. A terápia néhány évtized alatt nagy népszerűségre tett szert hazájában, de a világ számos más országában - így Magyarországon is. Enyhébb elváltozásoknál egy-két alkalommal végzett terápia után, súlyosabb esetben négy-öt alkalom után már komoly javulás várható pusztán a gerinc korrigálásával.
Mozgásszervi, belső szervi és pszichés megbetegedések hátterében nagyon sokszor találunk a gerinc területére korlátozódó elváltozásokat, un. blokádokat, melyek a csigolyák egymáshoz viszonyított szabad mozgását akadályozzák és a környező izmok működését változtatják. Minden csigolyához tartozik egy-egy belső szerv, szervi-, illetve pszichés működés. Megváltozott testtartás megbontja testünk központi pillérének nevezett csigolyaoszlop (gerinc) egyensúlyát. Következményei 3 irányban fejthetik ki hatásukat.
A mozgás szervrendszer területén mozgásbeszűkülés, izomfájdalmak, miofasciális csomók, un. Trigger pontok alakulnak ki. A csigolyával kapcsolatban álló szerv működése romlik, mely bizonyos idő eltelte után az adott szerv területén negatív tünetekben nyilvánul meg: pl. fülzúgás, látászavarok, gyakori megfázás, gyomorégés stb. , végső sorban pedig pszichés tünetek kialakulásához is vezetnek. Dorn módszerrel ezeket az irányokat egyszerre próbáljuk megragadni, kezelni a strukturális viszonyok rendezésén, helyreállításán keresztül. Részben ebben rejlik a módszer hatékonysága is. Kezelünk ízületeket, izmokat, belső szervi- és pszichés funkciókat, illetve meridián pontokat egyszerre. A módszer központi része a gerinc kiigazítása, a csigolya blokádok feloldása, azonban annak érdekében, hogy ez minél tökéletesebb legyen, szükség van az alsó végtagok hosszkülönbségének kezelésére is. Célunk az egyenlő végtaghossz megteremtésével az emberi test természetes terhelési viszonyainak helyreállítása. A módszer soha nem lokálisan szemlél, hanem az egész test viszonylatában elemzi az aktuális panaszokat és próbálja azok valódi okát feltérképezni. Ezért mindig alulról fölfelé építkezik, lépészről lépésre korrigál.
Az emberi test statikájának alapja az alsó végtagok egyenlő hosszúsága. Csak így lesz fiziológiás helyzetű a végtagokra épülő medence, valamint a medencére támaszkodó gerincoszlop. Ebből kiindulva a terápia nem a gerincoszlop kezelésével kezdődik, hanem az alsó végtagok vizsgálatával, majd az esetleges végtaghossz különbségek korrigálásával – az alsó végtagok ízületein keresztül. Csak az alsó végtagok és a medence korrekcióját követően kerülhet sor a gerincoszlop kezelésére, a csigolyák korrekciójára. A csigolya blokád elhárítása/feloldása a cél. A csigolyák összeköttetésben állnak egymással és mozgékonyak. Ezek a környező szövetek által is pozícionáltak. A korrekcióknál, a csigolyákat külső nyomással vissza kell állítani fiziológiás helyzetükbe, azonban nem a környezetüktől függetlenül. Egy-egy csigolya helyzetének eltérése esetén az izmok sem működnek szimmetrikusan. Rosszabb esetben pedig az aszimmetrikusan működő izmok megerősítik a csigolyák hibás helyzetét. Ez pedig már egy komplex neuro-muszkuláris folyamat eredménye. Létrejön egy ördögi kör, amit lehetőleg gyorsan meg kell szüntetni. A hatékonyság és a gyorsaság érdekében a Dorn terápia nagyon jó eszközként áll rendelkezésre. A csigolya blokád kifejti hatását az adott csigolyával szegmentális összeköttetésben álló belső szervre, illetve a gerinc mentén futó meridiánok energiakeringésére is. A blokád feloldásával ennek a kettő, a gerincoszlophoz közvetett formában kapcsolódó területnek a működését is lehetőség van jótékonyan befolyásolni.
A terapeuta csak akkor korrigál, amikor a korrigálandó ízület „mozgásban van”, az ízület körüli izmok aktívan dolgoznak. A páciens részéről, az aktív korrekciós gyakorlatok meghatározott ismétlésszámban, folyamatosan történnek, miközben a terapeuta, a kézzel adagolt korrekciós nyomás erősségét folyamatosan, fokozatosan adagolja. A gyakorlatszám befejezéséig a korrekció folyamatos. Minden egyes ízületi korrekciót lokális vizsgálat követ, amely segítségével a terapeuta megállapítja, hogy mennyire volt sikeres az első korrekció, illetve szükség van e az adott területen további kezelésre. Egy ízület korrekciója, egy kezelés alkalmával kb. 3-szor ismétlődik. Mivel a környező izmok dolgoznak és a korrekció erősségét is a páciens szabályozza, így a kezelés viszonylag teljesen kockázatmentesen végezhető.
A terápiához minden esetben hozzá tartoznak az egyénre szabott önkorrekciós gyakorlatok. Egyrészt a kezelés közben és utána, másrészt a páciens által önállóan, lehetőség szerint naponta. A terápia így még komplexebbé válik, hiszen nem csupán a kezelés alkalmával végzett korrekciók kapnak hangsúlyos szerepet.